Pigmentové skvrny

Barevně vyhlazená pleť je základem pro mladistvý vzhled vaší pokožky!

pigmentove-skvrnyPigmentové skvrny jsou malé nebo větší skvrny kožního barviva na pokožce. Jejich vznik ovlivňují především genetické dispozice a slunce, které nutí buňky melanocyty produkovat kožní barvivo (melanin), tedy ochranu kůže před ultrafialovým zářením.  Pigmentové skvrny mohou vzniknout také následkem spálení kůže, zánětů, antikoncepce, hormonálního onemocnění nebo s postupujícím věkem.

Intenzivní Pulzní světlo (IPL) je účinná metoda,pokud je pigment ve vrchních vrstvách pokožky. Vrstva pokožky se skvrnami je odstraněna a pod ní vznikne nová, normálně pigmentovaná kůže. Výhodou této metody je, že pigmentace v kůži je odstraňována cíleně a selektivně a současně je chráněna tkáň v okolí. Ovšem i při ní jsou ošetřená místa do úplného zahojení velmi citlivá na UV záření.

V ošetřované oblasti vydává krátkodobý světelný puls, který je následně pohlcen barvivem v pigmentové skvrně. Tkáň pigmentové skvrny je takto krátkodobě zahřáta na teplotu okolo 60° a zničena. Pomocí IPL lze efektivně odstranit pigmentové skvrny hlavně ve svrchní části kůže, tzn. skvrny od sluníčka. Bohužel s ním tak nejdou odstranit mnohaleté stařecké skvrny, které prostupují hlouběji do kůže.

Těsně po aplikaci je normální, že se pigmentové skvrny tmavě zabarví. Tkáň pigmentové skvrny byla sice zničena, nicméně stále se nachází na stejném místě ve svrchní vrstvě pokožky. Tato vrstva se neustále přirozeně obnovuje a během 2-3 týdnů vytlačí mrtvou tkáň na povrch. Po skvrně pak není památky.

Pro maximální výsledky se doporučuje ošetření několikrát zopakovat, nejlépe 4x až 5x. V období ošetření se nedoporučuje opalování – na slunci ani v soláriu. Proto je nejideálnějším obdobím zima.

Samozřejmě se vznik stařeckých skvrn dá i zpomalit. Vyžaduje to bránit se všemu, co jejich vzniku pomáhá. Kromě alkoholu a nikotinu je to nadměrné opalování, zejména pak u lidí se světlejší pletí. Důležitá v péči o pleť je i správná strava. Doporučuje se taková, která je bohatá na antioxidanty: vitaminy C, E, A, selen, bioflavonoidy. Současně je třeba konzumovat pár kapek tuku, který je nutný při metabolismu těchto vitaminů – nejvhodnější jsou rostlinné oleje. Doporučuje se denně jíst alespoň 400 až 600g čerstvého ovoce a zeleniny, zejména takové, které obsahují hodně flavonoidů (červené zelí, brokolice, červené víno). Důležitý je i příjem karotenoidů (mrkev, meruňky), selenu a vitaminu E – oba patří mezi antioxidanty a je vhodné je v organismu udržovat v rovnováze. Obsaženy jsou ve výrobcích z kukuřice, v droždí a česneku.

Ošetření je ve spolupráci s firmou Marety.

Pigmentové skvrny do 10 IMP 1016 Kč
Pigmentové skvrny do 20 IMP 1818 Kč

Vítejte na stránkách studia eLL